بازگشت به صفحه نخست

فصلنامه کاغذ اخبار کاخ گلستان

فصلنامه کاغذ اخبار تلاشی است پژوهشی در حوزه تاریخ قاجار که می کوشد با نگاهی متفاوت به معرفی آثار به جامانده از سلسله قاجاریه بپردازد و با واکاوی گنجینه های کاخ گلستان به عنوان ارگ شاهی به دنبال نشانه های منحصر به فرد این حکومت  ۱۳۴ ساله است.
نخستین شماره کاغذ اخبار به کوشش دفتر پژوهش کاخ گلستان در آبان ماه ۱۳۹۱ به چاپ رسید و تاکنون بطور منظم و فصلی منتشر می شود. هر شماره با محوریت پرونده ایی خاص شامل موضوعات ذیل می باشد:
اسناد تصویری کاخ گلستان، مصاحبه اختصاصی با صاحب نظران، پرونده علمی، معرفی کتاب و نشریات مرتبط با تاریخ قاجار، داستان، یادداشت های یک موزه دار، سفرنامه و معرفی آثارموزه ایی …
امید است که با همکاری اساتید و پژوهشگران حوزه تاریخ قاجار، کاغذ اخبار را به جایگاه مطلوب و مناسبی برسانیم تا هر چه شایسته تر مورد استفاده و بهره برداری علاقه مندان قرار گیرد.
شرایط کلی پذیرش مقاله
پذیرش مقاله در این نشریه منوط به احراز شرایط زیر است:
۱- مقاله باید دارای محتوای تاریخی- پژوهشی باشد و نتیجه پژوهش‌های علمی نویسنده یا نویسندگان باشد.
۲- در نگارش مقاله باید روش تحقیق علمی رعایت شود و از منابع معتبر، استفاده شود.
۳- مقالات  در حداکثر ۵۰۰۰ کلمه در فایل wordبه پست الکترونیکی دفتر پژوهش کاخ گلستان ارسال گردد.
واحد پژوهش کاخ گلستان از مهر سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را با هدف برنامه ریزی، ساماندهی و توسعه فعالیتهای پژوهشی و انتشاراتی در حوزه معرفی و شناساندن آثار و بناهای مجموعه آغاز نموده است. در همین راستا از کلیه اساتید، پژوهشگران و محققین محترم دعوت به عمل می آید تا ما را در رسیدن به این هدف یاری رسانند.

دسترسی به فصلنامه های منشر شده : http://www.golestanpalace.ir/research.html

ارسال نظر

 
نام:
ایمیل (نمایش داده نخواهد شد):
وب سایت:


برای جلوگیری از فرستادن هرزنامه،‌کاراکتر های روبرو را در زیر وارد نمایید در صورت ناخوانا بودن اینجا را کلیک کنید
Click to hear an audio file of the anti-spam word