بازگشت به صفحه نخست

هفت ساله شدن سایت گردشگری کافه تهرون

کافه تهرون هفت ساله شدنت مبارک …

هفت سال پیش در یکم آبان ۱۳۸۸ ، ایده کافه تهرون در ذهنم شکل گرفت . سایت کافه تهرون ایجاد شد تا به معرفی مشاهدات من از محله های قدیمی تهران بپردازد. این مشاهدات از ابتدا در قالب منابع و جاذبه های گردشگری متنوع شهر تهران دسته بندی شد.

کمتر از یک سال از فعالیت این سایت نگذشته بود که با پیامهای پر مهر مخاطبان مواجه شدیم که علاقه مند بودند در مشاهدات کافه تهرون سهیم شوند. این بود که ایده طراحی و برگزاری تورهای محله گردی و تهران گردی در ذهنم شکل گرفت و از آن زمان تا کنون با برگزاری تورهای متعدد در خدمت شما مخاطبان نازنین هستیم.

روایت قصه ها و خاطرات فضاهای شهری بر مبنای مطالعات میدانی و تاریخ شفاهی ، شیوه کارمان شد تا سهم کوچکی را در جهت توجه به هویت شهری ایفا کرده باشیم.

در راستای این تفکر و تاکید بر تولید خاطره در تهران کنونی با هدف رونق بخشیدن به یک سایت تاریخی و فضای شهری از آبان ۱۳۹۲ به صورت رسمی کافه تهرون باغ نگارستان را راه انداری کردیم که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

دریغ و صد دریغ که به جهت عدم درک صحیح  مدیران فرهنگی دانشگاه تهران از اتفاقی که در باغ نگارستان رخ داد ،‌  قدر حال خوشی که به واسطه زحمات فراوان در این مجموعه ارزشمند بدست آمده بود دانسته نشد و پس از سه سال ، حضور کافه تهرون در باغ نگارستان منتفی شد.

کافه ای که میزبان طبقات اجتماعی مختلف بود . از اهالی بسیار محترم محله گرفته تا عموم علاقه مندان به فضاهای خوب شهری . از سرمربی تیم ملی فوتبال گرفته تا وزیر خارجه کشور هلند. از شادروان عباس کیارستمی گرفته تا لوریس چکناواریان و سایر اهالی فرهنگ و هنر این سرزمین.

امید داریم که با فراهم آمدن شرایط حضورمان در یک سایت دیگر بازهم در رونق و شکوفایی آن کوشا باشیم.

سایت گردشگری کافه تهرون ۷ ساله شد و کافه تهرونی که روزگاری سبب شکل گیری خاطرات خوش شما بود سه ساله شد .

امیدوارم به زودی زود نوید فضای جدید کافه تهرون را به شما بدهیم و همچنین خبر خوشی دیگر که به وقتش به اطلاع شما مهربانان خواهد رسید.

تا یار که را خواهد و لطفش به چه باشد …

۱ نظر در “هفت ساله شدن سایت گردشگری کافه تهرون”

  1. مینا زندی نوشته است:

    همیشه موفق باشید.

ارسال نظر

 
نام:
ایمیل (نمایش داده نخواهد شد):
وب سایت:


برای جلوگیری از فرستادن هرزنامه،‌کاراکتر های روبرو را در زیر وارد نمایید در صورت ناخوانا بودن اینجا را کلیک کنید
Click to hear an audio file of the anti-spam word